hakkımızda

Yeminli Mali Müşavirlik & Bağımsız Denetim ve Danışmanlık

Hakkımızda

Hizmetlerimiz

Sektörler

Uluslararası

Pratik

Bilgiler

Sirküler

Referans Yeminli Müşavirlik A.Ş., kurucu ortaklarının tamamı Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanlığı görevinde bulunmuş Yeminli Mali Müşavirler tarafından 2000 yılında Ankara ve Konya’da kurulmuştur.

 

Bugün Türkiye’nin önde gelen denetim ve danışmanlık firmalarından biri olan Referans, Ankara ve Konya ofislerinden sonra 2004 yılında Adana ve 2008 yılında İstanbul ofislerini hizmete açmıştır. Günden güne büyümesini sürdüren Referans, 2013 yılında Bursa, İzmir, Samsun ve 2014 yılında Gaziantep ofislerini açarak servis ağını genişletmiştir.

 

Başta Kurumlar Vergisi Beyannamesi Tasdik Raporu, Katma Değer Vergisi İadesi ve Vergi Danışmanlığı hizmetleri olmak üzere Birleşme ve Bölünme İşlemleri, Muhasebe ve Vergi Denetimi, Finansal Danışmanlık, Yönetim Danışmanlığı ile firmaların ihtiyaçlarına yönelik birçok hizmet Referans tarafından sunulmaktadır.

 

Referans, Türkiye genelinde 150’ye yakın çalışanıyla müşterilerine doğru, güvenilir ve geniş kapsamlı hizmet verebilecek altyapıya sahiptir. Referans’ın mevcut ortaklarının tamamı Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanlığı, Gelirler Kontrolörlüğü ve sonrasında üst düzey görevlerde bulunmuşlardır. Tamamı Yeminli Mali Müşavir unvanına sahip olup, bazıları özel sektörde de üst düzey yöneticilik yapmışlardır. Hem kamuda hem de özel sektörde elde etmiş oldukları tecrübe ve birikimleri,  firmalara sunulan hizmetlerin kalitesine büyük katkı sağlamaktadır. Referans bünyesinde bulundurduğu 10 Hesap Uzmanı ve 1 Gelirler Kontrolörü ile , bu ölçekte ortağa ve üst düzey yöneticiye sahip Türkiye’de tek denetim firması olma özelliği taşımaktadır.

 

Referans, müşteri odaklı yaklaşımı, ortaklarının engin bilgi ve tecrübesi, genç ve dinamik çalışma ekibi ile firmalara kaliteli hizmet sunmaktadır. Çalışanlarına sağladığı eğitim olanakları, bilgi paylaşımı ve bilgi sistemleri altyapısı ile doğru bilginin firmalara en hızlı şekilde ulaştırılmasını sağlamaktadır.

 

Referans’ın müşteri portföyünde enerji, sanayi, inşaat, madencilik, otomotiv, hizmet, imalat, ticaret gibi farklı alanlarda çalışan çok sayıda firma bulunmaktadır. Farklı sektörlerden firmalara hizmet verebiliyor olmak  şirketimizin  deneyim ve bilgi gelişimi açısından büyük önem arz etmektedir. Farklı sektörlerde elde ettiği bu tecrübe Referans’ın hizmet kalitesini de geliştirmektedir.

 

Türkiye’nin farklı yerlerinde 400’den fazla müşteriye hizmet veren Referans için müşteri portföyünün farklılığı aynı zamanda kurulduğu günden bu yana büyümenin de en önemli kaynağını oluşturmaktadır. Artan müşteri sayısına paralel olarak Referans bugün, Türkiye genelinde 8 ofisiyle müşterilerine daha iyi hizmet verebilmektedir.

hakkımızda

hakkımızda

2015 Yılı Seffaflık Raporu'na erişmek için tıklayınız.

Tüm yayın hakları Referans Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. & Referans Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş.’ye aittir